علت کدر شدن فرش | آموزش رفع کدر بودن فرش |قالیشویی مینی سیتی

همه ما وقتی که وارد خانه می شویم، با اولین چیزی رو به رو می شوید، فرش است. فرش در دکوراسیون و طراحی منزل، نقش بسزایی دارد. اگر فرش کثیف یا کدر باشد، جلوه بدی به خانه می دهد. با گذشت زمان و رفت و آمد ها، ورود و خروج هوا، باعث نشستن گرد و غبار روی فرش می شود.

بهتر است هر هفته، دوبار با جارو برقی، سطح فرش را از گرد و غبار پاک کنید. حتی وقتی نور خورشید بیش از حد به فرش بتابد، باعث کدر شدن فرش می شود، پس توصیه می شود، هنگامی که مهمان ندارید، روی فرش را از تابش نور خورشید بپوشانید.

شستشوی فرش نیز اگر اصولی انجام نشود، باعث کدر شدن رنگ فرش نیز می شود. در این صفحه، علت کدر شدن فرش و اصول شستشوی فرش را در قالیشویی مینی سیتی شرح خواهیم داد.

دلایل کدر شدن فرش

کدر شدن فرش و گلیم فرش دلایل متعددی دارد که امروز در این صفحه، برای شما عزیزان تمامی این دلایل را شرح داده ایم. اگر می خواهید دلایل کدر شدن فرش و راهکار های حل آن ها را بدانید، این صفحه را تا آخر مطالعه کنید.

گرد گیری نکردن فرش قبل از شستشو

علت کدر شدن فرش چیست

از ابتدایی ترین کار ها برای شستشوی فرش، گرد گیری و غبار روبی آن است. می توانید قبل از شستشو، از جارو برقی یا جارو دستی استفاده کنید. با استفاده از جارو، باید تمامی نقاط فرش، از بافت فرش تا ریشه ها، به خوبی از گرد و غبار، پاک شوند.

اگر گرد گیری به درستی انجام نشود، گرد و غبار در میان تار و پود فرش باقی می ماند. شاید این گرد و غبار ریز و ناچیز بنظر برسند و با چشم قابل دیدن نباشند، اما به مرور زمان، تاثیر بسزایی بر روی شفافیت و درخشندگی فرش دارد. تمیز کردن و گردگیری فرش قبل از شستن، از کدر شدن آن جلوگیری می کند.

خیساندن نادرست فرش

خیساندن نادرست فرش

استفاده از درجه حرارت نامناسب آب، باعث کدر شدن فرش می شود. برای خیساندن و شستشوی فرش، باید از درجه حرارت ملایم و مناسب آب استفاده شود. آب داغ، هرگز به تمیز تر شدن فرش کمک نمی کند. علاوه بر آسیب هایی که به تار و پود فرش می رسد، باعث تغییر رنگ فرش نیز می شود.

همچنین اگر قبل از شستشوی فرش، بخصوص فرش های دستباف، برای مدت زمان طولانی خیسانده شوند، باعث تغییر رنگ و کدر شدن آن می شود.

بنابراین بهتر است اطمینان حاصل کنید که در قالیشویی مینی سیتی، بعد از خیساندن فرش با درجه حرارت مناسب آب، بلافاصله به شستشوی فرش شما می پردازد.

استفاده از شوینده های نامناسب

یکی از دلایل کدر شدن فرش، استفاده از مواد شیمیایی و نامناسب برای شستشوی فرش است. شوینده های شیمیایی، دارای خواص قلیایی و اسیدی می باشند که به تار و پود و همچنین به رنگ فرش، آسیب های متفاوتی وارد می کنند.

یکی از این آسیب ها، کدر شدن فرش می باشد که در بسیاری از مواقع، غیرقابل ترمیم می باشد. برای جلوگیری از کدر شدن فرش، بهتر است از شوینده های خنثی استفاده شود. شناخت و انتخاب شوینده مناسب، نیاز به تجربه و تخصص کارشناسی انواع فرش دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر نسبت به نحوه شستشو در قالیشویی مینی سیتی، می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

آبگیری ناقص و نادرست فرش

فرش بعد از شستشو، باید کامل و اصولی آبگیری شود. اگر فرش درست آبگیری نشود، آب و رطوبت در لا به لای تار و پود فرش باقی می ماند، علاوه بر دیر خشک شدن، باعث کدر شدن فرش نیز می شود.

در فرش های دستباف، چون الیاف فرش از مواد اولیه طبیعی تشکیل شده است، فرش ها بیشتر در معرض تغییرات رنگی مانند کدر شدن می باشند.

اگر آب فرش بعد از شستشو به خوبی گرفته نشود، رنگ طبیعی فرش آسیب می بیند و فرش کدر می شود. بهتر است برای آبکشی فرش، از دستگاه های مکانیزه و مکشی استاندارد که در قالیشویی ها موجود می باشند، استفاده شود.

خشک کردن غیر اصولی فرش

خشک کردن غیر اصولی فرش

از دیگر دلایل کدر شدن فرش، خشک کردن فرش در فضا های نامناسب است. توصیه می شود به دلیل وجود دود و آلودگی در هوای آزاد، از پهن کردن فرش خارج از محیط پاک از آلودگی، خودداری کنید.

آلودگی هوا، مخلوطی از ذرات سیاه، ریز و سمی است که علاوه بر آسیب هایی که به تار و پود فرش می رساند، باعث تغییر رنگ و کدر شدن فرش می شود.

برای جلوگیری از کدر شدن فرش ناشی از آلودگی هوا، بهتر است فرش را در محیط بسته و دور از آلودگی محیطی پهن و خشک کنید.

چگونه از کدر شدن فرش جلوگیری کنیم؟

بهترین روشی که می توانیم برای جلوگیری از کدر شدن فرش به شما پیشنهاد بدهیم، استفاده از خدمات تخصصی قالیشویی مینی سیتی می باشد. قالیشویی مینی سیتی با رعایت تمامی نکات در مراحل شستشوی فرش، از کدر شدن فرش جلوگیری می کند.

ابتدا فرش با جارو برقی کاملا گردگیری می شود. سپس با استفاده از دستگاه های مکانیزه، توسط متخصصین، شستشوی فرش انجام می شود. برای شستشوی فرش از مواد شوینده مناسب و خنثی استفاده می شود.

پس از اتمام شستشو، فرش با دستگاه های مکشی، به صورت کامل آبگیری می شود. در انتها برای جلوگیری از کدر شدن فرش، آن را در محیط های سر بسته و خارج از آلودگی محیطی پهن می کنند.

شما می توانید با مراجعه به صفحه رزرو آنلاین قالیشویی، از خدمات قالیشویی مینی سیتی برخوردار شوید.

سوالات متداول

چرا خیساندن مناسب فرش، با اهمیت است ؟

اگر از آب داغ برای خیساندن فرش استفاده کنید، باعث از بین رفتن الیاف و تغییر رنگ و در نهایت، کدر شدن فرش می شود. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه، می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

چگونه فرش را خشک کنیم ؟

باید بعد از شستشوی فرش، آن را در محیطی به دور از آلودگی محیطی پهن کنید. در این صفحه به این موضوع پرداخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *