اعلاشویی چیست؟

همانطور که می دانیم ما حداقل یک بار در سال موظفیم فرش هایمان را بشوریم خصوصا ما ایرانی ها که با فرا رسیدن بهار و حال و هوای عید سرگرم خانه تکانی می شویم. شستن فرش ها نیز یکی از اصلی ترین کار ها در بین تمیز کاری های خانه تکانی می باشد که از اهمیت فراوانی برخوردار است.

درواقع شستشو فرش جدا از رعایت نظافت و پاکیزگی برای حفظ سلامتی ما در برابر آلودگی ها امر مهم و ضروری می باشد که انجام آن کار راحتی نیست و بهترین کار سپردن آن به افرادی که در این زمینه فعالیت و تجربه ی بالا دارند.

در این مقاله می خواهیم درباره یک روش شستشو حرفه ای و کارآمد به نام اعلاشویی صحبت کنیم که مطمئنا حداقل یک بار به گوشتان خورده است اما ذهنیت درستی ازش ندارید.

اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که فرق بین قالیشویی و اعلاشویی را نمی دانید بهتر است به مقاله قالیشویی چیست مراجعه کنید.

بطور کلی اعلاشویی یک روش شستشو بسیار اصولی می باشد که بیشترین کاربرد آن برای فرش هایی است که از ارزش بالایی برخوردارند.

اعلاشویی یکی از ده تا خدماتی است که در قالیشویی ها انجام می شود و همینطور بهترین و مناسب ترین روش برای شستشو می باشد.

قالیشویی مینی سیتی با ارائه خدمات حرفه ای در زمینه شستشو فرش می تواند یک تجربه خوب اعلاشویی را به شما هدیه دهد.

چه فرش هایی نیاز به اعلاشویی دارند ؟

همانطور که می دانیم شستن فرش ها یکی از مهمترین و ضروری ترین اقدامات در زمینه مراقبت های خانه داری می باشد. در صورتیکه فرش ها به مدت طولانی مورد شستشو قرار نگیرند علاوه بر کم شدن طول عمر و پوسیدگی موجب بروز بیماری های پوستی می گردد. پس در نیتجه رعایت بهداشت فرش ها ضروری است.

امکان دارد فرش شما نیاز به شستشو داشته باشد اما ندانید که جنس فرش شما دقیقا چه جنسی است و فقط می خواهید به نحو احسنت شسته و تمیز شوند و کمترین آسیب به الیاف فرش برسد در این حین می توانید با گرفتن مشاوره از کارشناسان یک روش مناسب را انتخاب کنید.

اعلاشویی فرش های ماشینی

فرش های ماشینی امروزه جز یکی پرطرفدار ترین و پرکاربرد ترین فرش ها می باشند که تقریبا میشه گفت 80 درصد خانه های ایرانی دارای این نوع از فرش ها هستند.

توجه داشته باشید عدم مشاهده لکه ها و کثیفی های فرش دلیل بر تمیز بودن آن نمی باشد و حداقل سالی یک بار می بایست شستشو صورت بگیرد.

روش اعلاشویی می تواند برای فرش های ماشینی نیز کاربرد داشته باشد فقط صرفا برای فرش های دست بافت به کار نمی رود.

اعلاشویی فرش های دست بافت

همانطور که می دانیم فرش های دست بافت جز یکی از قیمتی ترین آیتم در دکوراسیون داخلی بشمار می رود.

افرادی که این نوع فرش را برای خانه خود انتخاب می کنند، دقت و وسواس بسیار زیادی برای حفظ نگهداری آن نیز به خرج می دهند و همینطور برای شستشو آن نیز به دنبال یک راه حل مناسب هستند.

پیشنهاد ما روش اعلاشویی می باشد که این روش می تواند یک انتخاب مناسب برای شستشو فرش های دست بافت شما باشد.

فرش های دست بافت به دلیل ظرافت بالا باید طبق یک سری از اصول شسته شوند که در روش اعلاشویی افراد با تجربه با استفاده از متد های مخصوص فرش های دست بافت را به بصورت حرفه ای شستشو می دهند تا با کمترین میزان آسیب بهترین نتیجه را به مشتری ارائه دهند.

تفاوت اعلاشویی و شستشو معمولی چیست ؟

تفاوت اعلاشویی و شستشو معمولی چیست؟

تصور کنید می خواهید فرش هایتان را به قالیشویی بسپارید و بین این دو راهی قرار می گیرید که از کدام روش برای شستشو فرش هایتان استفاده کنید، ما برای حل این مسئله برای شما راه حل هایی را پیشنهاد می کنیم که انتخاب را برای شما آسان تر می کند.

یکی از تفاوت های اصلی این دو روش شستشو در استفاده از مواد شوینده و تعداد دفعات شستشو آن می باشد.

شستشو معمولی

شستشو به روش عادی جز پرکاربرد ترین روش های شستشو می باشد و درصد بسیار بالایی این روش را انتخاب می نمایند.

در این روش شستشو به درستی صورت می گیرد و فرش ها از آلودگی ها پاک می شوند و در واقع کار راه بیانداز است.

درشستشو عادی بیشتر مواقع از تاید ها و مواد شوینده معمولی استفاده می شود و فرش ها را فقط یک بار مورد شستشو قرار می دهند. هنگامی که فرش های ما بصورت خیلی سطحی دچار آلودگی می شوند ما می توانیم با یک شستشو عادی را برای فرش انتخاب کنیم.

در واقع بطور کلی بعضی از فرش ها نیاز صد در صدی به اعلاشویی ندارند و می توان با شستشو عادی به نتیجه دلخواه رسید.

اعلاشویی

در روش اعلاشویی از شوینده های با کیفیت و بخصوص نرم کننده ها استفاده می شود چرا وجود بعضی از آنزیم ها می تواند به الیاف فرش ها آسیب بزند پس مواد های شوینده مناسب و نرم کننده ها بسیار مهم هستند.

همچنین شوینده هایی که تثبیت کننده رنگ ها می باشد می توانند یک آیتم مهم در اعلاشویی باشد چرا در هنگام شستشو بعضی از فرش ها امکان دارد که رنگ پس بدهند که به وسیله تثبیت کننده از رخ دادن این اتفاق جلوگیری می شود.

حتما تا بحال توجه کرده اید که در هنگام خرید لباس ها برای شستشو آن فروشندگان برای شستشو لباس ها به ما تاکید می کنند به جای تاید از نرم کننده ها استفاده کنیم چرا که استفاده از نرم کننده ها می تواند در داشتن طول عمر بالای لباس ها نقش بسیار مهمی داشته باشند که این مورد در شستشو فرش ها نیز صدق می کند.

در روش اعلاشویی عملیات سفید شویی و لکه برداری با دقت بالا تا حد لازم با توجه به آلودگی ها صورت می گیرد که باید کارشناسان در این مرحله حضور داشته باشند تا کار صحیح و اصولی جلو برود.

شما می توانید با مراجعه به قالیشویی مینی سیتی لذت یک شستشوی خوب را تجربه کنید.

مراحل اعلاشویی چیست ؟

مراحل اعلاشویی چیست؟

در روش اعلاشویی ابتدا فرش ها بصورت روش عادی شسته می شوند. سپس نوبت به مرحله لکه گیری می رسد، که در این بخش کارشناسان با بررسی نوع لکه با مواد شوینده مخصوص به وسیله ماشین آلات حرفه ای عملیات لکه گیری را آغاز می کنند و تمامی لکه ها را با تمرکز بالا پاک می کنند.

همچنین می توان به استفاده از شامپوی تگزافون آلمان به همراه کلر و آب ژاول در این روش شستشو نیز اشاره نمود.

حالا چرا استفاده از شامپوی تگزافون آلمان یک امتیاز محسوب می شود؟ این شامپو فرش به دلیل داشتن مزایای فراوان توانسته اعتماد بسیاری از قالیشویی ها را جلب کند و جزئی از مواد شوینده ثابت برای شستشو فرش ها قرار بگیرد.

در مرحله نهایی با توجه به تار و پود فرش با مواد مخصوص براق می کنند و در آخرین بخش خدمات اتو کشی آغاز می شود که در این فرش ها به وسیله اتو های پرسی مخصوص اتوکشی خشک و اتو می شوند.

این شامپو فرش به دلیل قدرت بالای شویندگی بسیار بالا می تواند فرش ها را از هر گونه آلودگی ها و لکه ها پاک کند.

همینطور این شامپو می تواند برای دو نوع فرش دستبافت و ماشینی مورد استفاده قرار بگیرد و کمترین آسیب را به الیاف فرش بزند.

اعلاشویی در تهران

قالیشویی های معتبری در ایران وجود دارند که می توانند بهترین خدمات مربوط به شستشو فرش را به مشتریان ارائه می دهند.

یکی از این قالیشویی ها مینی سیتی می باشد که شما می توانید با رزرو آنلاین خدمات مورد نیاز خودتان را ثبت کنید.

همچنین به دلیل وجود شعبات در تهران دسترسی را برای مشتریان آسوده کرده است و به دلیل داشتن بیش از نیم قرن تجربه می تواند حس اعتماد و آرامش خاطر را به شما مشتریان عزیز هدیه دهد.

هزینه اعلاشویی در تهران

بطور کلی قیمت اعلاشویی بر حسب یک سری از معیار ها و فاکتور ها ارزیابی می شود که نمی توان برای هر قالیشویی که این خدمات را ارائه می دهد یک قیمت ثابت در نظر گرفت چرا که ممکن است تفاوت در قیمت مواد شوینده و یا دستمزد کارکنان و همینطور کارشناسان باعث بالا، پایین شدن قیمت این صنف شود.

در اعلاشویی با توجه به روند شستشو، مواد شوینده مخصوص و روش اتو کشی از قیمت بیشتری به نسبت روش عادی برخوردار است. همچنین ابعاد و نوع بافت فرش ها نیز می تواند یک فاکتور قابل توجه در تفاوت قیمت ها باشد.

اعلاشویی چیست ؟

اعلاشویی یک روش کاملا مطمئن برای شستشو فرش های خاص شما می باشد که می توانید با انتخاب این روش فرش هایتان را از هرگونه کثیفی پاک کنید و مثل روز اول تحویل بگیرید.

چه فرش هایی نیاز به اعلاشویی دارند ؟

در وحله اول فرش هایی که می تواند برای شما ارزش زیادی داشته باشد بهترین راه شستشو این روش می باشد یا فرش هایی که مدت زمانی نسبتا طولانی مورد شستشو قرار نگرفته اند و بسیار آلوده و کثیف هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *